Zajtra dorazia nad naše územie intenzívnejšie búrky

10.07.2018 o 20:47 - P.M.
Článok

Cez naše územie začne počas noci postupovať studený front, ktorý prinesie od rána až do zajtrajšieho večera vlnu búrok, ktoré zasiahnu mnohé miesta nášho územia.

Zajtra dorazia nad naše územie intenzívnejšie búrky

Dnes sa nad našim územím vytvárali takzvane predfrontálne búrky, ktoré vznikali v teplom a vlhkom vzduchu. Zajtrajší charakter búrok však už bude o niečom iný.

Búrky sa totiž budú vytvárať na postupujúcom studenom fronte, za ktorým začne do našej oblasti prenikať chladnejší vzduch. Studený front, tak prinesie aj dynamiku, ktorá dnes chýbala.

Búrky sa tak budú zhlukovať do väčších celkov a počas dňa sa očakáva, že sa na strednom Slovensku vytvorí búrková línia, ktorá bude postupovať smerom nad východné Slovensko.

Na čele tejto búrkovej línie bude dochádzať aj k prechodnému zosilneniu vetra. Búrky by sa však už od ranných hodín mali vyskytovať v oblasti západného Slovenska.

Búrková aktivita tak počas zajtrajšieho dňa bude výrazne vyššia. V západnej polovici územia hrozia búrky najmä dopoludnia a popoludní by tu malo pršať. Vo východnej polovici čakajte búrky už od predpoludnia.

Najnovšie správy