Zajtra príde dážď. Čo nás čaká do konca mesiaca ?

14.05.2018 o 21:28 - P.M.
Článok

Už zajtra začne počasie na našom území ovplyvňovať tlaková níž, ktorá k nám prinesie výraznejšie zrážky. Cez víkend sa opäť vyčasí, no v ďalšom týždni sa nad naše územie opäť vrátia búrky.

Zajtra príde dážď. Čo nás čaká do konca mesiaca ?

Po dnešnom premenlivom dni nás čaká zmena počasia, ktorá prinesie toľko potrebnú vlahu. Počas noci začne počasie na našom území ovplyvňovať tlaková níž, ktorá sa z oblasti Álp presunie cez naše územie nad Poľsko. 

Práve tento prechod tlakovej níže zabezpečí na našom území zrážky, ktoré budú výraznejšie. Pri oblačnej oblohe budú aj teploty nižšie. Maximálne teploty by sa mali pohybovať do +20 °C.

S príchodom víkendu sa vyčasí

V piatok začne počasie na našom území ovplyvňovať výbežok tlakovej výše, ktorá bude mať svoj stred nad Severným morom. Cez víkend nás tak čaká jasné až polooblačné počasie a nahor pôjdu aj denné teploty, ktoré sa budú pohybovať od +17 do +24 °C.

Ďalšie búrky v budúcom týždni

Od utorka až do konca mája to vyzerá na návrat teplého a vlhkého počasia. Naše územie bude v teplejšom prúdení, pri ktorom budú maximálne teploty stúpať na +23 až +28 °C. 

Budeme však pod vplyvom výškovej oblasti nižšieho tlaku, ktorá prinesie nad našu oblasť vlhkosť a tak nás opäť čakajú dennodenné búrky.

Máj tak prinesie opäť búrlivé počasie, ale sucho by sa malo postupne zmierňovať.