Zajtra sa opäť vrátia INTENZÍVNE búrky

13.08.2018 o 19:51 - Ľ.F.
Článok

Počasie v týchto chvíľach ovplyvňuje oblasť vysokého tlaku vzduchu. Vonku je veľmi teplo a teploty dosahujú aj cez +30 °C. Zajtra postúpi cez naše územie studený front, ktorý prinesie intenzívne búrky.

Zajtra sa opäť vrátia INTENZÍVNE búrky

Počas zajtrajšieho dňa sa presunie od severozápadu do oblasti strednej Európy studený front. V brázde nízkeho tlaku vzduchu sa presunie ďalej na východ a postupne prejde cez celé naše územie.

Front by mal doraziť okolo poludnia, najskôr nad oblasť západného Slovenska. Búrky by sa mali začať tvoriť na fronte, najmä na strednom Slovensku. Najmenej búrok sa očakáva na krajnom západe a juhozápade, ktorý môže zostať bez zrážok.

Búrky na strednom Slovensku, vo východnej časti západného Slovenska, na Spiši a na Gemeri môžu byť intenzívne. Sprevádzané budú najmä prívalovými zrážkami, prechodne sa vyskytne aj silný nárazový vietor.

Búrky budú vznikať najmä v hornatých oblastiach a postupovať budú smerom na sever až severovýchod. Front sa postupne bude presúvať na východ a vo večerných hodinách sa búrky môžu objaviť aj na východe.

V stredu očakávame zrážky najmä na východe Slovenska a od západu sa začne postupne vyjasňovať. Ako vidno aj na animácii vo vyššie priloženom videu, v stredu večer by malo byť už takmer na celom území Slovenska jasno až polojasno.