Zajtra sa výrazne ochladí. Pozor aj na silný VIETOR

29.06.2018 o 20:32 - Ľ.F.
Článok

Víkend bude na mnohých miestach výrazne chladnejší ako záver pracovného týždňa. Očakávame nielen ochladenie, ale aj silný nárazový vietor.

Zajtra sa výrazne ochladí. Pozor aj na silný VIETOR

Počas zajtrajšieho dňa bude počasie ovplyvňovať mohutnejúca tlaková výš so stredom nad Škandináviou. Zároveň sa bude nachádzať nad východným Ruskom oblasť nižšieho tlaku vzduchu. Medzi týmito tlakovými útvarmi vznikne nad naším územím výrazný tlakový gradient a zosilnie k nám prílev suchého a chladného vzduchu od severu. 

Zatiaľčo dnešné maximá dosiahli od +20,9 °C na Orave po +29,9 °C v Mochovciach, zajtrajší deň bude približne o 5 °C chladnejší. Najteplejšie bude na západe Slovenska, kde sa teploty vyšplhajú na +21 až +25°C. Na strednom Slovensku bude podstatne chladnejšie a to najmä v severných okresoch a na Horehroní, kde maximálna denná teplota vystúpi len na +14 až +19°C. Východ bude takisto podstatne chladnejší, od +15 °C na Spiši po +21 °C vo Východoslovenskej nížine.

Okrem ochladenia nás čaká aj silný nárazový vietor. Ten bude fúkať od severu rýchlosťou 18 až 23 m/s a to najmä na západe a východe Slovenska, no takisto aj na horách. Zrážky sa v suchom vzduchu neočakávajú, no ojedinele sa môžu vytvoriť slabé prehánky. Celkovo však bude takmer jasno až polojasno, v severných okresoch stredného a východného Slovenska bude polooblačno až oblačno.

Najnovšie správy