Krajný západ Slovenska sa zobúdza do prvého bieleho rána

19.11.2018 o 07:25 - P.M.
Článok

Noc bola na západe zasnežená. Studený front tu priniesol sneženie, ktoré zotrvalo až do rána. V severozápadnej časti západného Slovenska sa tak budia do prvého zasneženého rána.

Krajný západ Slovenska sa zobúdza do prvého bieleho rána

Studený front, ktorý počas včerajšieho popoludnia začal ovplyvňovať počasie aj na našom území a v priebehu večera priniesol sneženie a poľadovicu na sever nášho územia priniesol počas uplynulej noci sneženie aj do oblastí západného Slovenska.

Sneženie na západe zotrvávalo až do ranných hodín a tak sa v niektorých oblastiach západného Slovenska začal vytvárať snehový poprašok. Sneh prišiel aj Bratislavy.

Prvý sneh v Bratislave aj na Záhorí

Teploty sa však pohybovali a aktuálne aj pohybujú od 0 do +2 °C. Sneh sa tak topil. Vo vyšších oblastiach, na Záhorí a v západných častiach Bratislavy, teda v oblasti Lamaču, Dúbavky, či Borov však teplota klesla slabo pod bod mrazu a v týchto oblastiach sa tak vytvorila v noci snehová pokrývka.

Oveľa výraznejšia snehová pokrývka sa však vytvorila na ďalších miestach Záhoria. Napadlo od poprašku do 3 cm.

Stupava

Skalica

Stará Myjava

Holíč

Záhorská ves

Lozorno

 

Na cestách je šmykľavo

Na cestách je tak aktuálne pomerne nebezpečne a to najmä pre tých, ktorí sa vydali do práce na letných pneumatikách.

V týchto chvíľach začínajú nad naše územie od juhu postupovať ďalšie zrážky. Spočiatku začne snežiť, no to sa však začne dopoludnia do výšky 400 m n.m. meniť na dážď alebo dážď so snehom.