Záver augusta dobehne leto. Teploty vyrazia k +35°C

Článok
Čo nestihlo leto musí dobehnúť záver augusta. Toto leto sme zatiaľ nezaznamenali dlhšie trvajúcu vlnu horúčav. Tá však nakoniec príde od zajtra.

Cez naše územie aktuálne postupuje studený front, ktorý prináša výrazné zrážky. Počas včerajšieho dňa priniesol studený front na viaceré miesta nášho územia od 10 do 20 mm zrážok. Na severe však napršalo výrazne viac a to 30 až 50 mm. Najviac zrážok však priniesli popoludňajšie a večerné búrky do oblasti východného Slovenska. Na Gemeri a južnom Spiši napršalo aj 70 až 80 mm zrážok.

Utorok už bude priaznivý

I keď to tak aktuálne nevyzerá, tak už počas nasledujúcej noci sa začne počasie meniť a od utorka nás čaká séria slnečných a postupne aj horúcich dní.

V utorok budeme na teplotách na našom území ešte badať prílev chladnejšieho vzduchu, ktorý k nám prúdi od severozápadu. Pri jasnej až polooblačnej oblohe vystúpia teploty na +22 až +27°C, ale na severe územia len na +20°C.

Tlaková výš prinesie slnečné počasie

Slnečné počasie počas nasledujúcich dní prinesie oblasť tlakovej výše, ktorá sa po väčšinu tohto týždňa bude nachádzať nad strednou Európou. Vlna horúčav zatiaľ čaká západnú Európu, kam začne zatekať od juhozápadu veľmi teplý vzduch.

Táto tlaková výš sa už počas víkendu bude nachádzať nad Ukrajinou, a tak sa ocitneme na jej zadnej strane. Prílev teplého vzduchu tak začne intenzívnieť.

Od víkendu vlna horúčav

Zatiaľ čo počas pracovného týždňa by sa maximálne teploty na našom území mali udržiavať pod hranicou +30°C, tak počas víkendu už teploty prekročia túto hranicu a v najteplejších oblastiach budú atakovať až hranicu +35°C.

Veľmi vysoké teploty sa na našom území očakávajú aj počas nasledujúcich dní a podľa dlhodobých vyhliadok to vyzerá tak, že celý zvyšok augusta by mal vydržať v znamení veľmi vysokých teplôt.

Detailnejšiu predpoveď na záver augusta a na začiatok septembra nájdete TU.

img