Záver pracovného týždňa prinesie premenlivú oblačnosť. Na hrebeňoch Tatier bude snežiť

16.09.2022 o 06:01 - Dominik Cenkner

Po včerajšom dni voľna sa dnes mnohí musia na jeden deň vrátiť do práce. To všetko pri nie veľmi priaznivom počasí.

Záver pracovného týždňa prinesie premenlivú oblačnosť. Na hrebeňoch Tatier bude snežiť
Ilustračné foto, zdroj: Julo Kukol

Počasie u nás bude dnes ovplyvňovať zvlnený studený front, ktorý bude postupovať cez našu oblasť ďalej na juhovýchod. Práve za ním k nám od severozápadu začne prúdiť chladnejší morský vzduch.

Piatok preto prinesie premenlivú oblačnosť. Z rána môže byť oblačnosti menej.

Ojedinele treba počítať s prehánkami. Najskôr najmä na východe krajiny, popoludní aj na ostatnom území. Na hrebeňoch Tatier bude snežiť. Pri plánovaní túr s tým preto počítajte, nakoľko do hôr dorazilo chladnejšie počasie, je potrebné byť náležite pripravený.

Ráno sa ojedinele budú tvoriť hmly. Najmä na cestách jazdite opatrne.

Chladnejšie počasie bude pokračovať

Maximálna denná teplota dnes vystúpi v rozmedzí od +17 °C do +22 °C. Na severe bude chladnejšie, teploty sa tam vyšplhajú do +15 °C.

Fúkať bude prevažne slabý vietor. Časom najmä na západe a severe západný až severozápadný vietor s rýchlosťou 2 až 7 m/s.

Chladný morský vzduch bude počasie u nás ovplyvňovať aj cez víkend. Ochladí sa ešte viac, keď teploty nevystúpia nad +20 °C.

Chladné a upršané počasie bude na Slovensku prevládať aj na ďalší týždeň. Zmena k lepšiemu by mala nastať až v posledný septembrový týždeň. Viac budeme vedieť v nasledujúcich dňoch.