Záver prázdnin prinesie vyvrcholenie letného počasia. Čaká nás veľa sl

- P.M.
Článok
Školákom odbíjajú posledné dni prázdnin a zároveň odbíjajú aj posledné dni meteorologického leta. To sa rozlúči opäť horúcim počasím

Včerajší prechod studeného frontu potešil predovšetkým obyvateľov severozápadného Slovenska. Tu spadlo do 5 do 10 mm zrážok. Naopak východ sa dočkal zanedbateľných zrážok a zrážkový úhrn sa opäť prehĺbi a v nasledujúcich dňoch sa trend nezmení. Na východe chýba už viac ako 100 litrov vody na m2 v porovnaní s dlhodobým priemerom.

 

Až do konca augusta bude na našom území panovať ustálené, letné počasie. Už dnes očakávajte na celom území prevažne jasné až polooblačné počasie. Priamo v našej oblasti sa totiž bude zvýrazňovať tlaková výš, ktorá sa v nasledujúcich dňoch presunie nad východnú Európu, a tak po jej zadnej strane bude do našej oblasti od juhu prúdiť veľmi teplý vzduch. Ortuť teplomera sa vyšplhá vysoko nad +30°C.

ANIMÁCIA: Otepľovať sa bude postupne

Meteorologické leto končí 31. augusta a s ním by malo skončiť aj extrémne teplé a suché počasie. Vyhliadky na začiatok septembra naznačujú vlhšie a chladnejšie počasie.

Detailnejšiu vyhliadku na september nájdete TU. Využite teda posledné horúce dni a oddýchnite si najlepšie niekde pri vode.