Zelený štvrtok bude mimoriadne teplý. Teploty budú atakovať +25 °C

01.04.2021 o 06:01 - Dominik Cenkner
  • Článok

Zobudili sme sa do štvrtka, pri ktorom v kalendári svieti dátum 1. apríl. Vedzte však, že v nasledujúcom článku si z vás srandu vôbec nerobíme. Počasie totiž v najteplejších lokalitách bude pripomínať skôr leto, než jar.

Zelený štvrtok bude mimoriadne teplý. Teploty budú atakovať +25 °C
Ilustračné foto, zdroj: needpix.com

Počasie počas prvého dňa Veľkonočného trojdnia, ktoré začína práve Zeleným štvrtkom, ovplyvní teplotne výrazný studený front, ktorý do strednej Európy postúpi od severu. Spojený bude s tlakovou nížou so stredom nad Barentsovým morom.

Pred ním k nám od západu vyvrcholí prílev veľmi teplého vzduchu. Práve ten zdvihne teploty poriadne vysoko.

Dnes nás teda čaká polojasné až oblačné počasie. Ojedinele, na východe miestami, treba počítať s prehánkami a vylúčené nie sú ani búrky.

Tie môžu byť sprevádzané aj nebezpečnými prejavmi, napr. krúpami. Dávajte si preto pozor.

Teploty budú dnes vysoko nad dlhodobým priemerom, zdroj: imeteo.sk
Teploty budú dnes vysoko nad dlhodobým priemerom, zdroj: imeteo.sk

Dnes bude mimoriadne teplo

Ako sme už spomínali, teploty počas dnešného dňa vystúpia až ku letným hodnotám. Maximálna teplota sa bude pohybovať v rozmedzí od +18 °C do +23 °C.

Teplejšie bude na západe a miestami aj na juhu stredného Slovenska. Teploty tam budú atakovať +25 °C. Nie je preto vylúčené, že tam zaznamenáme aj letný deň.

Fúkať bude len slabý, prechodne západný vietor. Na východe južný vietor do 6 m/s.

Takýto ráz počasia však dlho nevydrží. Už zajtra sa totiž očakáva ochladenie spojené s prehánkami, dažďom či búrkami. Viac si môžete prečítať v našej predpovedi.

Najnovšie správy