Zemetrasenie v Turecku zabíjalo: Desiatka ľudí sa zranila

15.06.2020 o 08:15 - Dominik Cenkner
  • Článok

V nedeľu popoludní otriaslo provinciou Bingol vo východnom Turecku zemetrasenie, ktoré si vyžiadalo jednu obeť a približne desať zranených.

Zemetrasenie v Turecku zabíjalo: Desiatka ľudí sa zranila
Ilustračné. Foto: pixabay.com

Epicentrum zemetrasenia bolo v hĺbke približne 10 km len 14 km západne od mesta Yedisu. Podľa seizmografov malo magnitúdu 5,9.

Zem sa začala triasť krátko pred pol piatou popoludní nášho času a podľa výpovedí svedkov šlo o silné otrasy, ktoré trvali niekoľko sekúnd. Otrasy bolo cítiť aj v susednom Arménsku a Gruzínsku.

Podľa úradov by obeťou mal byť vojak, ktorý sa smrteľne zranil počas zrútenia sa pozorovacej veže. Ďalší vojak, ktorý bol v tom čase s ním sa mal zraniť. Osem ďalších ľudí bolo zranených v ďalších dedinách naokolo, pričom zranenie po páde strechy malo utrpieť aj jedno dieťa.

Z informácií vyplýva, že zemetrasenie malo v danej oblasti spôsobiť aj škody, preto bolo do regiónu poslaných vyše 500 provizórnych stanov spolu s tímami pre pomoc v núdzi a záchrannou helikoptérou.

V Turecku sa zem triasla za posledný rok 190 krát. Najničivejšie bolo zemetrasenie s magnitúdou 7,4  v roku 1999, pri ktorom zahynulo vyše 18 000 ľudí.

Najnovšie správy