Zima končí a skončí s dažďom. V prvý jarný deň príde sneh

Článok
Cez víkend sa nám začne oteplovať a súčasne zime začnú odbíjať posledné hodiny. Sneh sa však hneď vráti na začiatku jari.

Zime začínajú odbíjať posledné desiatky hodín. V pondelok nás čaká posledný deň meteorologickej zimy a utorok tak už bude prvý jarný deň. Počasie to však bude mať pomýlené. Koniec zimy prinesie pomerne výrazné oteplenie až k hodnotám okolo +15°C a začiatok jari sa postará o ochladenie a teploty pôjdu opäť pomerne výrazne nadol.

Posledný zimný víkend prinesie oteplenie

V sobotu sa môžete tešiť ešte na prevažne pokojné počasie bez zrážok. Počasie totiž bude pod vplyvom tlakovej výše, ktorej stred sa bude nachádzať nad Ukrajinou. Po jej zadnej strane k nám však začne prúdiť teplý vzduch a v tomto južnom prúdení k nám v nedeľu postúpi teplý front.

Ten ešte nebude príliš výrazný a prinesie len prevažne zväčšenú oblačnosť s prehánkami. Zatiaľ čo v sobotu vystúpi teplota len na +2 až +8°C, tak v nedeľu to už bude +6 až +12°C. Prílev teplého vzduchu sa bude zvýrazňovať.

Posledný zimný deň prinesie oteplenie

Pondelok je ako sme už spomenuli posledným dňom meteorologickej zimy, avšak práve v tento deň vyvrcholí do našej oblasti prílev teplého vzduchu. Počas dňa sa tak teploty dostanú na +8 až +14°C. Pri takýchto, pomerne príjemných teplotách však nebude počasie ideálne. Ovplyvní nás totiž výrazná tlaková níž so stredom nad Talianskom a na mnohých miestach počítajte s dažďom a to vrátane horských polôh. 

ANIMÁCIA: Takto sa bude vyvíjať hranica sneženia

Prvý deň meteorologickej jari prinesie návrat snehu

Utorok bude taktiež na našom území upršaný, ale od severozápadu začne do našej oblasti prenikať chladnejší vzduch. Počas utorka tak hranica sneženia bude klesať a v západnej polovici územia sa postupne dostane na výšku okolo 300 metrov.

V podobnom duchu počasia sa budú niesť aj nasledujúce dni a vrátia sa nočné mrazy.