Zima nekončí. Sneh môže v stredu zasypať aj západ Slovenska

06.04.2021 o 20:29 - Peter Minárik
  • Článok

Na Slovensko sa vrátila zima a zasnežené počasie. Takýto charakter počasia by na našom území mal zotrvávať aj počas nasledujúcich dní. Sneženie však môže prísť aj do ďalších regiónov Slovenska.

Zima nekončí. Sneh môže v stredu zasypať aj západ Slovenska

Dnešné ráno mnohých prekvapilo a to predovšetkým na severnom a východnom Slovensku, kde sa zobudili do zasneženého rána. To sa vyskytlo hneď na niekoľkých miestach.

Počas dnešného dňa sa sneh síce pomaly topil, no aj naďalej sa vyskytovali snehové prehánky, ktoré dokonca zasiahli aj naše hlavné mesto. Na západe sa snehové zrážky budú vyskytovať aj v stredu.

Budeme v studenom a vlhkom prúdení

Počasie v priebehu stredy a noci na štvrtok bude pod vplyvom tlakovej výše, ktorej stred sa nachádza nad Britskými ostrovmi a po jej okraji prúdi do Európy veľmi studený a vlhký vzduch.

Práve vlhký vzduch v priebehu stredy spôsobí, že sa v ňom budú vytvárať početné snehové prehánky. Tých bude počas zajtrajšieho dňa neúrekom.

Najvýraznejšie snehové prehánky sa očakávajú na severe Slovenska, kde by zrážky mohli byť aj výraznejšie a priniesť môžu nové centimetre snehu.

Sneženie príde aj na západ

Zaujímavé na strede je to, že vzduch bude taký chladný, že prinesie snehové prehánky aj do oblasti západného Slovenska. Prípadné snehové vločky však budú len poletovať vo vzduchu a na zemi sa vplyvom kladných teplôt nebude snehová pokrývka vytvárať.

Zaujímavé to však môže byť v noci zo stredy na štvrtok. Teploty poklesnú na viacerých miestach nášho územia pod nulu, respektíve sa budú pohybovať okolo nuly. Súčasne numerické modely avizujú, že by v skorých ranných hodinách malo na západné Slovensko doraziť pásmo zrážok.

To by mohlo priniesť plošnejšie sneženie do viacerých oblastí západného Slovenska, vrátane Bratislavy.

Ak by sa aktuálne predpovede numerických modelov naplnili, tak mestá a obce na západnom Slovensku sa vo štvrtok ráno môžu taktiež zobudiť do zasneženého rána. Napadne od poprašku do 2 cm.

Najnovšie správy