Zima sa vráti najskôr až na konci februára

Článok
Predpovede naznačujú, že druhá februárová dekáda bude zrážkovo výrazne podpriemerná. Čaká nás totiž prevažne jasné až polojasné počasie bez zrážok.
Na našom území, ale aj v mnohých štátoch Európy zavládlo stabilné slnečné počasie. Môže za to rozsiahla oblasť tlakove výše, ktorej stred sa nachádza nad Ukrajinou a bude tu zotrvávať aj v najbližších dňoch. Počasie sa minimálne do budúceho víkendu výrazne nezmení.

Pred nami je víkend a ten v porovnaní s predchádzajúcimi dňami prinesie menej hmiel a nízkej oblačnosti. Na celom našom území bude prevládať prevažne jasné až polojasné počasie s teplotami, ktoré sa počas dňa budú dostávať na +2 až +8°C a v priebehu noci na celom území poklesnú pod bod mrazu.
Výrazné mrazy nám však nehrozia, nakoľko bude do našej oblasti prúdiť vzduch od juhu, a tak to bude aj v priebehu nasledujúceho týždňa.

Na zmenu, prípadne na návrat zimného počasia musíme vyčkať až na poslednú dekádu tohto mesiaca, kedy by sa do našej oblasti malo otvoriť vlhšie západné až severozápadné prúdenie.