Zima zatiaľ nehrozí. Celý týždeň bude stabilný

Článok
Už niekoľko dní panuje na našom území stabilné počasie. Počas dňa panuje slnečné počasie a príroda sa sfarbuje do oranžova. Stabilné počasie vydrží.

Celý nasledujúci týždeň sa síce očakáva stabilné počasie a sneh nám rozhodne nehrozí, ale s návštevou pneuservisov sa poponáhľajte. Riskovať na letných pneumatikách už nemá zmysel. Presvedčili sa o tom v pondelok ráno vodiči na moste Apollo v Bratislave, kde zaúradovala poľadovica. Teploty sú už nízke a ideálne na prezutie.

Počasie aj naďalej ovplyvňuje výrazná tlaková výš, ktorá sa rozkladá priamo nad našou oblasťou a v nasledujúcich dňoch sa bude pomaly presúvať nad Rusko. V priebehu víkendu stratí vplyv na počasie u nás, ale k moci sa dostane ďalšia tlaková výš, tentoraz od juhozápadu.

Nasledujúce dni prinesú stabilné počasie, ale na oblohe už bude menej Slnka a viac mrakov. Počas dňa sa budú teploty pohybovať od +10 do +17°C, ale noci budú chladné. Ortuť teplomera bude opäť klesať až pod nulu. Zrážky sa neočakávajú.

Vyzerá to tak, že celá prvá novembrová polovica sa už udrží v tomto duchu počasia a veľa zrážok neprinesie. Zmena a s ňou aj príchod zimy je tak stále v nedohľadne.

img