Zimné počasie ustúpi. Teploty budú nadpriemerné

21.11.2018 o 05:03 - P.M.
Článok

Ďalšie oblasti nášho územia majú za sebou prvý tohtosezónny sneh, no nasledujúce dni nám sneženie rozhodne nehrozí. Počasie bude opäť teplotne nadpriemerné.

Zimné počasie ustúpi. Teploty budú nadpriemerné

Uplynulé dni priniesli závan zimy, ktorý však počas včerajšieho dňa opustil naše územie. Od juhu k nám totiž začal postupovať teplý front, ktorý na mnohé miesta nášho územia priniesol dážď. Spočiatku sa vyskytlo aj sneženie a nasnežilo aj napríklad v Bratislave.

Čo je však najdôležitejšie, teplý front ktorý počas včerajšieho dňa postúpil našim území opäť ovplyvní na dlhšiu dobu počasie u nás.

Prúdi k nám teplý vzduch

Počasie dnes a aj v nasledujúcich dňoch bude pod vplyvom teplejšieho a vlhkého prúdenia. Tento teplý a vlhký vzduch prinesie na naše územie prevažne oblačné počasie s prehánkami, no vysoké teploty.

Mrazy ustúpia

Denné teploty budú z dnešných maximálnych hodnôt +2 až +7 °C postupne stúpať až na sobotňajších +4 až +10 °C. Teploty, ktoré nás tak čakajú budú opäť nad úrovňou dlhodobého normálu. 

Nasledujúce dni sa tak bude na našom území otepľovať a počasie bude oblačné až zamračené s prehánkami, prípadne s občasným dažďom. Sneženie sa bude vyskytovať len na hrebeňoch Tatier. Otepľovať by sa malo do víkendu.

Po víkende sa očakáva postupné ochladzovanie a ďalší závan zimy by mohol doraziť v posledné novembrové dni.