Zmena počasia je na dosah. Mala by prísť zima.

Článok
Vyhliadky už konečne niekoľko dní avizujú zmenu počasia. Tá by mala prísť už túto nedeľu a nasledujúci týždeň by sme sa mali dočkať zimy.
Na našom území opäť zavládlo inverzné počasie. Zatiaľ čo v nižších polohách prevláda opäť zamračené a hmlisté počasie, tak na horách panuje slnečné počasie. Predpovede však konečne naznačujú zmenu a tá by mala prísť už na prelome týždňov.

Nasledujúce dni však musíte na našom území počítať so zamračeným a hmlistým počasím. Miernu zmenu prinesie piatok, kedy počasie na našom území ovplyvní frontálny systém. Ten prinesie najmä v noci slabý dážď. Za týmto frontálnym systémom sa však začne na našom území ochladzovať, nakoľko po okraji tlakovej níže nad Ruskom by do našej oblasti mal začať prúdiť od severozápadu chladnejší vzduch.

V tomto severozápadnom prúdení by v priebehu nedele mal počasie ovplyvňovať ďalší frontálny systém. Ten síce prinesie ešte najmä dážď, ale na severe už bude prevažne snežiť a to aj v nižších polohách.

Výraznejšia snehová nádielka sa črtá v priebehu budúceho týždňa a všetko naznačuje tomu, že by sa chladnejšie počasie na našom území malo konečne udržať.
img