Znamenie, alebo náhoda? Na nebi sa ukázal anjel či modliaca sa postava

04.04.2021 o 19:03 - Dominik Cenkner
  • Článok

Rakúska Viedeň a indonézsky ostrov Jáva. Dve vzdialené oblasti na diaľku spojili v posledných dňoch nevšedné oblaky, ktoré sa nad nimi sformovali na oblohe. V prvom prípade oblaky nápadne pripomínali anjela, v druhom modliaceho sa človeka.

Znamenie, alebo náhoda? Na nebi sa ukázal anjel či modliaca sa postava
Anjel nad Viedňou, zdroj: facebook.com/@Wetterwarnung

Ako deti sme určite neraz, najmä v lete, len tak ležali na zemi s očami upretými na oblohu. V mrakoch sme sa snažili vyčítať rôzne symboly či obľúbené rozprávkové postavičky.

Často však išlo len o výplod či domýšľanie si našej fantázie. Preto aj človek, ktorý ležal hneď pri nás nevidel to, čo sme videli my.

To nie je prípad oblakov, ktoré sa pred pár dňami sformovali nad Viedňou a neďaleko mesta Semerang na severnom pobreží indonézskeho ostrova Jáva.

V prvom prípade sa na sociálnych sieťach objavili zábery oblakov, ktoré nápadne pripomínajú anjela. Celé je to zvýraznené o to viac, že išlo o večerné oblaky, ktoré osvetlil Mesiac, ktorý bol v tom čase v splne. Zaujímavé tiež je, že anjela videli v rôznych častiach mesta. Stalo sa tak 28. marca.

Oblak nad Indonéziou zas nápadne pripomínal človeka pri modlitbe. Oblak nezvyčajného tvaru sa podarilo natočiť z idúceho auta neďaleko mesta Semerang na severnom pobreží indonézskeho ostrova Jáva. Tieto oblaky mohli tamojší obyvatelia sledovať ešte 22. marca.

Znamenie, alebo náhoda?

Mraky, ktoré nápadne pripomínajú anjela a modliaceho sa človeka, sa objavili v čase, kedy sa veriaci kresťania po celom svete pripravovali na slávenie Veľkej noci. Pre kresťanov ide o najdôležitejšie sviatky, počas ktorých si pripomínajú Ježišovo ukrižovanie, smrť, ale taktiež vzkriesenie.

V diskusiách sa preto objavili dva tábory ľudí. Jedni si myslia, že išlo o znamenie a povzbudenie v týchto neľahkých časoch. Druhí zastávajú názor, že išlo o náhodu.

Názor si musí vytvoriť každý sám. Na záver len pripomíname, že ak sa vám na oblohe, alebo aj na zemi podarí zachytiť nezvyčajný jav, ktorý súvisí s počasím, máte možnosť nám poslať fotografie alebo video prostredníctvom nášho formulára.

Najnovšie správy