Zrážky cez víkend ustanú a oteplí sa

Článok
Perinbaba sa opäť na naše územie vrátila a poprášila najmä sever Slovenska. Cez víkend sa však pomaly opäť vráti jarné počasie.
Marec je síce z pohľadu meteorológie už jarným mesiacom, ale ako ukazujú uplynulé dni a hodiny, tak zima môže stále pohroziť a nemali by sme ju podceňovať.
O tom vedia rozprávať najmä obyvatelia severných regiónov Slovenska, kde ešte minulý týždeň panovalo jasné počasie a sneh sa topil. Aktuálne tu však opäť naplno kúria a lopatujú.
 
Po okraji rozsiahlej tlakovej výše, ktorá sa momentálne nachádza nad západným Ruskom prúdi do našej oblasti od východu chladný vzduch.
V priebehu štvrtka sa maximálna teplota dostala v Lučenci na +10,4°C, ale na Orave bolo výrazne chladnejšie a tu maximum namerali na úrovni +1,4°C. Pri teplote slabo nad nulou tu sneží a ľudia opäť vytiahli lopaty.
Sneh pripadol predovšetkým na východe Oravy, kde napadlo 5 až 10 cm nového snehu.
 
Aj tu však zima v priebehu víkendu ,,povolí,,
 
Sobota naďalej chladná
Najpriaznivejšie počasie môžete v sobotu očakávať v oblasti západného Slovenska. Tu by malo panovať prevažne oblačné počasie s ojedinelými prehánkami. Na zvyšku územia, predovšetkým na severe, však už bude oblačnosti aj zrážok výraznejšie viac.
 
Počítajte s občasným dažďom. Od výšky 700 metrov, na severe od 400 metrov bude pre teplote +3 až +6°C snežiť. Na zvyšku územia sa ortuť teplomera vyšplhá až do +11°C.
 
Nedeľa prinesie oteplenie
Počas nedele sa začne chladnejšie východné prúdenie meniť na teplejšie juhozápadné. Pri prevažne polooblačnej až oblačnej oblohe sa ortuť teplomera vyšplhá až na +13°C.
 
Ešte príjemnejšie teploty a aj počasie prinesie začiatok nového týždňa. Od severovýchodu sa presadí tlaková výš a na našom území zavládne jasné až polooblačné počasie s dennými teplotami do +15°C.
img