Aká bude ZIMA 2017/2018 ??

Novinka

Meteorológovia z portálu Accuweather priniesli vyhliadky na nasledujúcu zimu pre Európu.

Očakáva sa, že zima začne búrlivým počasím na severe a severozápade Európy, s občasným silným vetrom a početnými zrážkami. Naše územie by malo byť spočiatku v normále, juh Európy naopak bude naďalej zažívať mimoriadne sucho.

Naše územie čakajú spočiatku priemerné až slabo nadpriemerné teploty a relatívne kľudné počasie. Takéto počasie by malo pretrvávať približne prvú polovicu zimy. Návrat chladnejšieho a veterného počasia sa do strednej Európy očakáva v závere zimy, koncom decembra a vo februári. Očakáva sa, že v oblasti Škandinávie sa vytvorí tlaková výš, po ktorej prednej strane bude okolo Baltského mora prúdiť do strednej Európy chladný vzduch zo Sibíri, ktorý neskôr zabezpečí sneženie aj v nízkych polohách. Početnejšie snehové zrážky a dlhodobo chladnejšie počasie nás tak zrejme čaká až v ďalšom kalendárnom roku.

Podotýkame, že ide len o dlhodobé prognózy, ktoré poukazujú na dlhodobý trend počasia. Skutočnosť môže byť koniec koncov iná, no zo štatistického a dlhodobého hľadiska sa dá vyvodiť aj daná prognóza.