Atlantický oceán v roku 2017

Novinka

Rok 2017 bol čo sa týka počtu tropických cyklón v Atlantiku mimoriadne nadpriemerný a ničivý. Ako prvý sa v Atlantiku vytvoril hurikán Harvey, ktorý neskôr zoslabol, no nakoniec aj tak dorazil na pevninu. V oblasti Texasu spôsobil obrovské škody. Postupne boli zaznamenané aj ďalšie hurikány, Irma a Maria, ktoré spustošili Karibik a Portoriko. 

Na nižšie priloženej animácii môžeme pozorovať takzvané aerosóly, čiže všetky pevné častice, ktoré satelity dokážu detegovať. Aerosólom môže byť napríklad vodná para, dym, morská soľ či prach zo Sahary. Práve dym, čiastočky morskej soli a prach zo Sahary je znázornený na nasledujúcej animácii. Na animácii môžeme pozorovať vznik viacerých tohtoročných hurikánov a prúdenie vzduchu v Atlantiku a širokom okolí. 

Die Hurrikansaison im Satellitenfilm

Die NASA-Satellitenbild-Animation der Hurrikansaison 2017 macht sichtbar, was in "normalen" Satellitenfilmen kaum zu erkennen ist: Das Strömungsverhalten sogenannter Aerosole in der Erdatmosphäre und die Rolle von Hurrikans bei ihrer Verteilung über ganze Erdteile. Quelle: NASA

Posted by WetterOnline on 21. november 2017