Blíži sa výrazné ochladenie. Prinesie aj sneh

Novinka
Blíži sa výrazné ochladenie. Prinesie aj sneh

Babie leto skončilo. Už cez víkend na našom území pribudne oblačnosť, pričom v nasledujúcich dňoch to bude ešte horšie. 

Počas víkendu cez naše územie postúpi studený front, za ktorým sa od severozápadu ochladí. Výraznejšie ochladenie však čakajte v pondelok a v utorok. Studený front s plytkou tlakovou nížou prinesú veľmi výrazné ochladenie. Denné teploty na viacerých miestach s výnimkou západu a juhu poklesnú pod hranicu +10°C a v pondelok a v utorok nás čakajú výrazné zrážky, ktoré prinesú do 30 mm zrážok.

V noci na stredu začnú zrážky ustávať a súčasne k nám od severu bude prúdiť arktický vzduch. Stredajšie ráno bude veľmi chladné. Na severe aj poriadne mrazivé. Teploty poklesnú aj k -4°C.

Zaujímavejšie sú však zrážky. Ochladenie spôsobí, že na našom území začne v pondelok snežiť a to nielen v Tatrách. Hranica sneženia by sa mala pohybovať od 1200 do 1500 m n.m. a sneženie sa tak očakáva aj v iných horských oblastiach.

V noci na stredu by hranica sneženia mala poklesnúť ešte výraznejšie. Snehové zrážky sa očakávajú dokonca ojedinele až pod 500 m n.m. Na severe tak prvé snehové vločky budú poletovať aj v nižších polohách.