Blížia sa mrazy, ktoré môžu zničiť úrodu

- P.M.
Novinka

Pred nami je mimoriadne studený týždeň. Už dnes sa ochladilo a to za studeným frontom, ktorý v noci prešiel cez naše územie. V priebehu nasledujúcich dní však cez naše územie budú postupovať ďalšie studené fronty, ktoré prinesú ešte výraznejšie ochladenie. Denné teploty sa budú pohybovať aj o viac než 10°C pod hranicou dlhodobého priemeru, no starosti spôsobia najmä nočné teploty.

Začiatkom apríla sme na našom území zaznamenali slnečné a teplé počasie s teplotami aj nad +25°C. Príroda sa tak zobudila zo zimného spánku, začala rozkvitať a niektorí ľudia už aj začali sadiť. Nasledujúce dni však hrozia mrazmi, ktoré môžu zničiť úrodu.

Chladná bude už noc na utorok, kedy na severe budú teploty aj vo výške 2 metrov klesať pod bod mrazu. Po utorku nás čakajú výraznejšie zrážky, ktoré budú aj snehové, no zvýraznenie mrazov príde po nich, kedy sa súčasne začne oblačnosť zmenšovať, v dôsledku čoho sa zvýraznia mrazy. Najviac by malo byť mrazivé piatkové a sobotňajšie ráno. Predpoveď teplôt si pozrite na jednotlivých mapách.