Bratislava už so zimou nepočitala

Novinka
Bratislava už so zimou nepočitala

Bratislava dnes po poľadovici kolabovala, polovica posýpačov však napriek tomu bola odparkovaná. Zimná pohotovosť vypršala 28. februára, mesto preto požiadalo firmu A.R.K. o zníženie pohotovosti strojov na polovičnú kapacitu. V teréne ich bolo iba 24. Informáciu priniesol Denník N

Od rána sa v hlavnom meste pre ľad stali desiatky nehôd. Magistrát tvrdí, že už krátko po siedmej ráno vydali príkaz na začiatok posypu.

„Situácia postihla celý región Bratislavy a napriek tomu, že máme v teréne všetku svoju techniku, takýto typ situácie je možné zvládnuť iba postupne. Nie je možné očakávať, že takáto situácia bude vyriešená do hodiny v celom meste naraz,“ informovalo mesto v piatok doobeda.

V teréne podľa neho bolo 24 sypačov a 44 ručných pracovníkov. Počas zimnej sezóny malo mesto zazmluvnených vyše 50 mechanizmov.

90-dňová pohotovosť bola podľa A.R.K. technické služby vyhlásená 29. novembra a uplynula 28. februára, mesto preto požiadalo o zníženie pripravenosti mechanizmov na 21 sypačov nad 4 tony a 5 sypačov pod 4 tony.

„Toto rozhodnutie naša spoločnosť zobrala na vedomie a zásahy boli dnes vykonávané v zmysle pokynov dispečingu magistrátu,“ reagovalo A.R.K.

img
Polovica sypačov bola odparkovaná