Búrky dnes do našej oblasti môžu priniesť záplavy

Novinka

Dnes nad našou oblasťou hrozia silné búrky. Nebezpečím bude búrková línia na ktorej sa budú generovať nové búrkové bunky.

Búrky dnes do našej oblasti môžu priniesť záplavy

Nad našou oblasťou sa dnes bude nachádzať front, ktorý sa bude rozpadať. Prítomnosť tohto frontu zabezpečí v našej oblasti prísun vlhkosti a teplý a vlhký vzduch sa bude počas dňa veľmi dobre labilizovať.

Podľa predpovede služby Estofex dnes hrozia v našej oblasti veľmi silné búrky.

Búrky hrozia naprieč Poľskom, no vyskytnúť sa môžu aj u nás. Situácia sa má totiž tak, že počas dňa by sa malo vytvárať množstvo búrkových buniek. Tie by sa postupne mali formovať a organizovať do celku. 

Počas popoludnia by sa mala vytvoriť niekoľko sto kilometrov dlhá búrková línia. Na tejto búrkovej línii sa budú neustále regenerovať jednotlivé búrkové bunky, pričom táto búrková línia, ktorá by sa cez Poľsko až k nášmu územia mala vytvoriť by mala mať stacionárny charakter.

Búrky by tak mali zasiahnuť jednu oblasť aj niekoľko krát. Tvoriť by sa mohol tzv. train effect pri ktorom hneď čo jedna búrka odíde, tak druhá príde. V týchto zasiahnutých lokalitách tak hrozia výraznejšie zrážky, ktoré môžu spôsobovať lokálne zatopenie a povodne. Situáciu budeme počas celého dňa sledovať.