Búrok sa tak skoro nezbavíme. Hrozia aj najbližšie dni

Novinka

Počasie bude počas nasledujúcich dní ovplyvňovať tlaková níž nad Severným morom. Očakávame viacej oblačnosti a takisto aj búrky.

Búrok sa tak skoro nezbavíme. Hrozia aj najbližšie dni

Počas najbližších dní k nám bude po prednej strane oblasti nízkeho tlaku vzduchu prúdiť aj naďalej veľmi teplý vzduch od juhu. Očakávame veľa oblačnosti a najmä popoludní sa budú vyskytovať prehánky či búrky.

Počas zajtrajšieho dňa nás ovplyvní rozpadajúci sa studený front nad Českou republikou. Očakávame premenlivú, prevažne malú oblačnosť, popoludní sa však v oblasti hôr môžu vyskytnúť prehánky či búrky, ojedinele aj intenzívne. Maximálne denné teploty vystúpia na +22 až +28°C.

V utorok nás čaká veľmi podobné počasie. Búrok však bude podstatne menej a vyskytnú sa len ojedinele. Teploty budú vysoké, od +21 do +27°C. V stredu by sa mala do strednej Európy dostať brázda nízkeho tlaku vzduchu a s ňou spojené zvlnené frontálne rozhranie. Očakávame prevažne malú oblačnosť, popoludní však opäť narastie riziko prehánok a búrok a to najmä v západnej polovici Slovenska.

Prehánok a búrok sa tak skoro nezbavíme. Budú na dennom poriadku, no prevažne v popoludňajších hodinách a počas noci. Napriek tomu však budú nasledujúce dni spočiatku prevažne s malou oblačnosťou a bude naďalej mimoriadne teplo.

Výraznejšia zmena v počasí v podobe dlhodobejšieho ochladenia či trvalého dažďa sa počas najbližších minimálne 7 dní neočakáva. Teploty budú stále nad priemerom, no postupne sa budú dostávať k dlhodobému priemeru.

img
Ensembel modelu GFS pre Bratislavu, zdroj: Wetterzentrale.de
img
Ensembel modelu GFS pre Košice, zdroj: Wetterzentrale.de
img
Ensembel modelu GFS pre Banskú Bystricu, zdroj: Wetterzentrale.de