Cez víkend začne BABIE LETO

- Ľ.F.
Novinka

Momentálne máme na našom území stále veľa oblačnosti a ojedinele, najmä na strednom a východnom Slovensku. Dôvodom je oblasť nízkeho tlaku vzduchu, ktorá sa rozprestiera nad severnou Európou. Medzi touto tlakovou nížou a tlakovou výšou nad juhom Európy k nám od západu až severozápadu prúdi vlhký vzduch. 

Počas nasledujúcich dní sa tlaková níž dá do úzadia a od juhu sa takmer do celej kontinentálnej Európy rozšíri tlaková výš. Počas zajtrajšieho dňa nás čakajú posledné zrážky, v podobe ojedinelých prehánok, ktoré sa vyskytnú najmä na severe a severovýchode územia. Už cez víkend sa však oteplí a postupne sa vyjasní. Viac oblačnosti bude v sobotu a v nedeľu na severe a na východe územia, už v pondelok však bude prevažne polojasno. Jasné až polojasné budú aj nasledujúce dni, slnečné počasie pretrvá približne do konca pracovného týždňa. 

Cez víkend nám tak oficiálne začne Babie leto s príjemnými teplotami, ktoré budú cez deň dosahovať od +16°C na severe po +20 na východe a +23°C na juhozápade. Teploty budú stabilné, rána chladné a hmlisté.