Chladno zostane až do konca týždňa

- Ľ.F.
Novinka

Počasie momentálne ovplyvňuje tlaková výš so stredom nad západnou Európou. Po jej prednej strane k nám od severozápadu preniká chladnejší a vlhký vzduch. Maximálne denné teploty výrazne klesli a udržujú sa pod +25°C. Najteplejšie bolo v Lučenci, kde teplota vystúpila len na +24,5°C. Počas dnešného dňa tak s vysokou pravdepodobnosťou teploty nedosiahli ani hranicu letného dňa.

Podobne, chladno, bude aj nasledujúce dni. Mohutná tlaková výš sa bude naďalej udržiavať na západe Európy. Pre naše územie to bude znamenať pokračovanie severozápadného prúdenia a chladných dní. Často sa budú vyskytovať prehánky alebo občasný dážď a to najmä na severe a severovýchode. 

Oteplenie sa črtá až začiatkom budúceho týždňa. Tlaková výš by sa mala postupne presunúť nad Poľsko a neskôr postúpi ďalej na východ. Po jej zadnej strane sa k nám začne dostávať teplejší vzduch a teploty opäť vystúpia na tropické hodnoty. Modely dokonca rátajú s extrémnymi teplotami, ktoré môžu dosiahnuť +35 až +38°C. To je však zatiaľ ďaleko a vývoj sa mierne môže zmeniť. S určitosťou však môžeme povedať, že chladné počasie čoskoro skončí.