Ďalšie výdatné zrážky dorazia v utorok

Novinka

Počasie v strednej Európe momentálne ovplyvňuje nevýrazne pole relatívne vyššieho tlaku vzduchu. Pozorujeme tak prevažne polooblačné počasie, miestami sa vyskytuje nízka oblačnosť, ktorá ojedinele pretrváva aj po celý deň. Zároveň k nám od severovýchodu prúdi chladnejší vzduch a teploty sú tak mierne podpriemerné. 

Zajtra nás očakáva prevažne slnečné počasie. Ojedinele a to najmä na juhu stredného Slovenska sa bude vyskytovať nízka oblačnosť. Ďalšie zväčšovanie oblačnosti nás čaká večer od západu. Zmena príde v pondelok, kedy sa od severozápadu nasunie nad naše územie oklúzny front spojený s tlakovou nížou nad južnou Škandináviou. Postupne sa oblačnosť zväčší a popoludní sa na mnohých miestach budú vyskytovať nevýrazné zrážky, ktoré budú prevažne snehové. 

Ďalšie zrážky nás čakajú v utorok. V utorok sa v oblasti Jadranu prehĺbi tlaková níž, ktorá začne postupovať smerom na východ. Popoludní tak očakávame zrážky na celom území Slovenska, pričom na južných návetriach budú najvýdatnejšie. Podobné počasie nás čaká aj v stredu. Skupenstvo zrážok je však zatiaľ otázne, momentálne to vyzerá, že v nížinách pôjde prevažne o dážď a snežiť bude od nadmorskej výšky 400 metrov. Informáciu budeme preto počas nasledujúcich dní aktualizovať. 

Teploty sa budú od zajtra až do spomínanej stredy držať na podobných hodnotách. Mrznúť bude len na severe, inde budú maximálne denné teploty kladné, približne do +6°C.