Dnes bolo slnečno. Zajtra dorazia zrážky

Novinka

Počasie počas dnešného dňa ovplyvňovala tlaková výš so stredom nad Pobaltím. Na území Slovenska bola len malá, na juhu Slovenska aj zväčšená oblačnosť. Teploty vystúpili vysoko, až nad +20°C. 

Už počas zajtrajšieho dňa nás však začne ovplyvňovať tlaková níž so stredom nad Nemeckom. Po jej prednej strane sa bude cez naše územie presúvať oklúzny front. Na fronte sa budú vyskytovať aj zrážky.

Postupovať by mal od západu, kde sa začnú tvoriť aj prvé zrážky. Tie sa vyskytnú už v skorých ranných hodinách na západnom Slovensku. Zrážok bude postupne pribúdať a presúvať sa budú smerom na východ až severovýchod. Zrážky na fronte budú prevažne vo forme prehánok a dažďa, ojedinele sa vyskytnú aj búrky. Viac búrok by sa malo počas zajtrajšieho dňa tvoriť najmä na východe, no nebudú sprevádzané silnejšími sprievodnými javmi. Pri daždi spadne do 15 milimetrov, pričom najviac naprší na strednom Slovensku. Úhrny zrážok pri búrkach môžu ojedinele dosiahnuť aj viac ako 15 mm za krátky čas. 

Už dopoludnia sa za oklúznym frontom začne od západu vyjasňovať a do večera by mala byť takmer bezoblačná celá západná polovica Slovenska. Aj napriek početných zrážok sa však naše územie bude nachádzať v teplom, juhovýchodnom prúdení. Denné maximá opäť dosiahnu +13 až +17°C, na východe až do +21°C.

img
Najlepšie podmienky pre búrky budú na východe
img
Od západu sa popoludní bude vyjasňovať
img
Celkový úhrn zrážok počas utorka