Do rána sa môže ochladiť aj pod -15°C

Novinka

Počas včerajšieho dňa na mnohých miestach snežilo, pričom miestami spadlo aj viac ako 40 cm čerstvého snehu. Snehová pokrývka sa vytvorila takmer na celom území Slovenska, s výnimkou krajného východu a juhovýchodu.

Počas dnešného dňa sa do našej oblasti od západu rozšíril výbežok vyššieho tlaku vzduchu a od západu sa tak zmenšila oblačnosť. Zároveň ustal aj vietor, čo praje radiačnému ochladzovaniu, ktoré je najvýraznejšie práve v oblastiach so snehovou pokrývkou. Sneh môžeme pozorovať aj zo satelitných snímok, znázornený tyrkysovou farbou. 

Do rána klesne na mnohých miestach Slovenska hlboko pod nulu, pričom už teraz je miestami takmer -10°C. Na západnom a na juhu stredného Slovenska sa očakáva do rána pokles teplôt k -10°C, ešte chladnejšie však bude na Horehroní, na Spiši, na Liptove, Kysuciach a Orave, kde teplota klesne až k -15°C. Ojedinele v horských kotlinách môže byť ešte chladnejšie, až do -18°C.

Mimoriadne chladný bude aj zajtrajší deň. Takmer na celom území, s výnimkou juhozápadu a východného Slovenska sa bude vyskytovať celodenný mráz, pričom na severe Slovenska dosiahnu denné maximá len -5 až -3°C.

img
Očakávaná maximálna teplota vzduchu počas zajtrajšieho dňa, zdroj: Kachelmann
img
Očakávaná minimálna teplota vzduchu počas zajtrajšieho rána, zdroj: Kachelmann