Energetici vyhlásili kalamitu

Novinka
Energetici vyhlásili kalamitu

Ako sme informovali ešte o 11:00, vietor mal po 13:00 na našom území silnieť a tak sa aj stalo. Na západe územia zaznamenali v Nitre náraz o sile 130 km/h. Vietor na viacerých miestach vyvracia stromy a strháva strechy.

Vietor poškodil niekoľko bodov vysokého napätia. Hovorca distribúcie Stredoslovenskej energetiky informoval, že rozsah porúch dosiahol charakter KALAMITY. Bez elektriny sú najmä obyvatelia na severe stredného Slovenska.

Západoslovenská distribučná informuje taktiež, že pracovníci sú v plnom nasadení. ,,Vzhľadom na extrémne silný vietor na západnom Slovensku prišlo na viacerých miestach k výpadku elektrickej energie. Momentálne je najviac postihnutá oblasť Bratislavy, Senice, Dunajskej Stredy, Trenčína, Partizánskeho, Nitry a Komárna,, uviedla Západoslovenská distribučná.

Komplikácie v doprave

Na cestách je situácia taktiež katastrofálna. Doprava kolabuje. V Žiline-Strážove popadali stromy, čo zablokovalo hlavný cestný ťah na severe Slovenska. Podľa aplikácie Waze zdržanie dosahuje hodinu a kolóna siaha až na diaľnicu D1 k Dolnému Hričovu. Ďalšie zdržanie je pre nepriaznivé počasie pod Strečnom. 

Popoludní sme informovali, že po 15:00 sa očakáva silný vietor na Záhorí. To už tradične vedie k pádom stromov na hlavnú železničnú trať. Tak sa aj stalo a ZSSK informovala, že osobná doprava je prerušená v úseku Veľké Leváre - Sekule a Veľké Leváre - Malacky z dôvodu poškodeného trolejového vedenia. 

Vlaky stoja v celom okolí Bratislavy. Problémy sú aj na trati medzi Bratislavou a Trnavou.