Jasná sneženie nezvládla.Ľudia museli šliapať

Novinka

Stredisko Jasná už čoskoro bude hostiť Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní žien. Hanbu si však spôsobilo ráno. Stredisko otvára svoje brány o 8:30. Lyžiari, ktorí prišli na zjazdovky sa nestihli čudovať. Po výdatnom snežení totiž boli lanové dráhy ešte uzavreté pretože pracovníci, podľa lyžiarov nestíhali odhadzovať čerstvo napadnutý sneh. Lyžiari si to museli vyšliapať nahor. Môžeme len prosiť prírodu, aby podobnú nádielku nepriniesla v dňoch konania Svetového pohára v alpskom lyžovaní. Ak by si to totiž profesionálne zjazdárky museli vyšliapať až nahor, tak by sme Svetový pohár hostili zrejme naposledy :-)

Doplnené o 14:54: Stredisko Jasná sa vyjadrilo, že nefunkčnosť lanoviek zapríčinilo počasie: ,,Obe lanovky nepremávali pre technickú poruchu. Včera večer pršalo a počas noci začalo mrznúť, čo spôsobilo technickú poruchu na lanovkách,, Lanovka, ktorá má lyžiarom zabezpečiť presun ďalej do strediska začala premávať krátko pred obedom. Problémy boli na troch lanovkách na severnej časti Chopka.

Dobre rano vy najlepsie stredisko a hostitel svetoveho pohara od ktoreho sa maju co ucit v alpach :D ked nebol sneh...

Posted by Milan Dobda on 11. február 2016

Video z dnesneho rana, ked prides na Bielu Put a nemas sa ako dostat hore pretoze ani lukova a ani lienka nejdu, a tak...

Posted by Simonka Cagáňová on 11. február 2016

8:42 a na lúckach nemáte ani vytiahnuté sedačky z garáže! Ako to je možné? Asi vas prekvapil sneh!!!!

Posted by Marko Filipsky on 10. február 2016