KALAMITA: 38 000 domácností nemá elektrinu

- P.M.
Novinka
KALAMITA: 38 000 domácností nemá elektrinu

Na území stredného Slovenska stúpol vo štvrtok napoludnie v dôsledku nepriaznivého počasia, najmä mokrého snehu, popadaných stromov a popraskaných izolátorov, počet odberných miest Stredoslovenskej energetiky – Distribúcie (SSE-D) bez elektriny zhruba na 38.000. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Miroslav Gejdoš.

Najkritickejšia situácia je podľa neho v okolí Žiaru nad Hronom, Rimavskej Soboty, Banskej Bystrice, Žiliny a momentálne už aj Liptovského Mikuláša. "Pracovníci SSE-D sú v pohotovosti a snažia sa, aby poruchy čo najskôr lokalizovali a mohli začať pracovať na ich odstránení. V niektorých prípadoch je to veľmi náročné pre počasie, nedostupný alebo rozmočený terén," uviedol Gejdoš.

"Všetci muži, ktorí v teréne bojujú s následkami kalamity, sú na podobné situácie vyškolení a pripravení. Každá kalamita aj porucha však vie byť vplyvom okolností iná. Aj napriek tomu môžeme obyvateľov uistiť, že distribučná spoločnosť využíva všetky prostriedky na to, aby situáciu dostala čo najskôr plne pod kontrolu. Zároveň by sme ich chceli požiadať o pochopenie a trpezlivosť. Odstraňovanie porúch v snehu a náročnom teréne môže trvať v niektorých prípadoch dlhšie," dodal Gejdoš.