Na pocit je pod -40°C

- P.M.
Novinka
Na pocit je pod -40°C

Aktuálne na celom našom území mrzne. Momentálne najchladnejšie je na horách, kde je studená vzduchová masa najchladnejšia. V priebehu noci sa však táto vzduchová hmota premieša s vzduchovou hmotou v nižších vrstvách a prituhne aj v nižších polohách.

Aktuálne najnižšia teplota je na Lomnickom Štíte, kde je -24°C. Treba však zdôrazniť, že na Lomničáku fúka vietor s nárazmi okolo 14 m/s. Čím silnejší vietor, tak tým človek teplotu pociťuje chladnejšie. Po prepočte na pocitovú teplotu, je tak aktuálna teplota na Lomničáku až -41°C.

Lomnický štít nie je taký ,,zaľudnený,, Oveľa viac je zaľudnenejší Chopok. Na hrebeni nášho najväčšieho lyžiarskeho strediska sa pohybujú denne tisícky ľudí. Na Chopku je aktuálne -19°C, pričom fúka vietor s nárazmi cez 19 m/s. Ak si na základe týchto údajov vypočítame pocitovú teplotu, tak na Chopku dosahuje pocitovka až -36°C.

Spomedzi nižších polôh je najchladnejšie v Liesku a v Telgárte, kde je -10°C a nárazy vetra dosahujú rýchlosť okolo 5 m/s. Pocitová teplota je tu tak -17°C. Aktuálne pocitové teploty nájdete na našej hlavnej stránke na mape aktuálneho stavu počasia.