Na severe sa počas noci očakáva sneženie

Novinka

Aktuálne sa nad Slovensko dostali už prvé zrážky. Spočiatku ide o dážď no ten sa bude postupne meniť na sneženie. Dnes by malo snežiť najmä vo vyšších polohách severného Slovenska, no už počas noci by mala hranica naďalej klesať. Hranica sneženia dnes večer by sa mala pohybovať na úrovni 900 metrov nad morom, no do rána klesne približne na 400 až 500 metrov. Najviac zrážok sa očakáva na Orave a na Kysuciach, kde tak do rána môže napadnúť nový sneh.

ANIMÁCIA: Vývoj hranice sneženia

Najviac snehu napadne v polohách nad 900 metrov, keďže tam začne snežiť už dnes večer. v nižších polohách na severe pôjde spočiatku o dážď alebo dážď so snehom. Neskôr začne snežiť aj v nižších polohách. Zrážky sa na našom území budú vyskytovať až do zajtrajšieho večera. Zatiaľčo na severe pôjde o sneženie, v nižších polohách Slovenska bude pršať. Počas dnešného večera a zajtrajšieho dňa by malo najviac nasnežiť vo vyšších polohách severného Slovenska, kde môže spadnúť aj viac ako 20 centimetrov. V polohách od 600 do 900 metrov to bude 5 až 15 cm. Oblasti pod 600 metrov sa dočkajú sneženia no sneh sa tam bude topiť a výrazná snehová pokrývka sa tam tak bohužiaľ nevytvorí.

ANIMÁCIA: Snežiť začne spočiatku vo vyšších polohách, no počas rána a zajtrajšieho dňa sa rozsneží aj v nižších polohách severného Slovenska

Ďalšie snehové zrážky by mali nad naše územie predbežne doraziť v stredu a vo štvrtok. Tešiť by sa z nich mali obyvatelia severu a východného Slovenska.

img
očakávaná výška snehu v utorok o 0:00 - nižšie polohy bez súvislej snehovej pokrývky