Najintenzívnejší bude dážď na východe

Novinka

V noci sa nad východné Slovensko nasunie výrazný búrkový systém. Prvé búrky sú doslova za dverami. Búrkový systém zatiaľ naplno ovplyvňuje počasie na juhovýchode Maďarska, v Rumunsku a v Srbsku. Aktuálne začína ovplyvňovať počasie aj na Ukrajine. Už po 21:00 by sme prvé búrky mali zaznamenať aj na juhovýchode územia. Počas noci by sa potom búrkový systém mal presúvať cez východné Slovensko. Tu sa očakávajú zároveň búrky najintenzívnejšie. Sprevádzané budú najmä výraznými zrážkami.

Búrky a výdatný dážď sa na východe budú vyskytovať celú noc a ustávať začnú zrážky až ráno. Čo sa týka zvyšku nášho územia, tak tu je situácia stále pomerne nejasná. Aktuálne je najmenšia pravdepodobnosť búrok v česko-slovenskom pohraničí. Otázkou zostáva aj samotný západ. Niektoré modely naznačujú v skorých ranných hodinách výskyt búrok aj na západe Slovenska.

Je to však otázne vzhľadom na instabilitu. Iné modely, ako napr. WRF zasa neočakávajú búrky vôbec a zároveň pre Podunajskú nížinu očakávajú len zopár mm zrážok.

Nasledujúcu noc sa teda pripravte na búrky a výraznejšie zrážky na východe územia. Čo sa týka zvyšku nášho územia, treba búrky očakávať, ale už s výrazne nižšou pravdepodobnosťou. Skôr je pravdepodobnejší výraznejší dážď.

Aktuálne informácie o situácii vo Vašom okrese nájdete TU.