Napadlo u nás do 40 cm. Príde ďalších 50 cm

Novinka

Uplynulá noc priniesla na naše hory výdatné sneženie. Na našich horách napadlo od 20 do 40 cm nového snehu. V niektorých strediskách ide o najvýraznejšie sneženie počas tejto zimnej sezóny. Stredisko Jasná Nízke Tatry dnes oficiálne končí lyžiarsku sezónu, avšak súčasne oznámilo, že počas nasledujúceho víkendu 22. a 23.4. otvorí opäť. Cez víkend si tak lyžiari môžu vychutnať čerstvú vrstvu prírodného snehu. 

AKTUALIZOVANÉ: Podvečer stredisko Jasná informovalo že od 19.4. do 21.4 si budú môcť lyžiari zalyžovať na úseku Biela Púť-Jasná-Luková.

Cez naše územie sa presúvala tlaková níž, ktorá priniesla toto výrazné sneženie. V priebehu zajtrajšieho dňa dorazí k nášmu územiu ďalšia tlaková níž. Tá sa z Balkánu nasunie nad Maďarsko a prinesie na naše územie opäť výdatné zrážky. Tie sa budú z východného Slovenska presúvať smerom nad západ. Na našich horách pripadne od 5 do 20 cm nového snehu. V Nízkych a vo Vysokých Tatrách sa však výška nového snehu bude pohybovať od 20 do 40 cm, na východných návetriach až do 50 cm. 

img
Takto to ráno vyzeralo pod Chopkom, foto: Lanovkári Jasná Nízke Tatry
img
Očakávaná výška nového snehu do štvrtka