Následky búrky v okrese Prievidza

- Nedožery - Brezany
Novinka

Včerajšie búrky priniesli veľmi silný vietor do oblasti Bánoviec nad Bebravou. Ten spôsobil škody na rôznych lesných porastoch. Silný vietor v Nedožeroch-Brezanoch strhol dokonca aj strechu rodinného domu a poškodil niekoľko áut. Situácia bola naozaj komplikovaná, ako aj uviedol starosta Nedožier-Brezian Martin Mokrý pre denník SME.

Trvalo to asi len desať minút. Pre mimoriadne hustý dážď a silný vietor nebolo z okien takmer nič vidieť. Za krátky čas mali obyvatelia bytoviek na balkónoch tri až štyri centimetre vody,“ povedal starosta Nedožier-Brezian Martin Mokrý.

Najväčšia škoda je na jednom z rodinných domov. Vietor z neho strhol strechu. V dome v tom čase bola matka s dieťaťom, našťastie sa im nič nestalo. Ponúkli sme im pomoc, na noc však išli k blízkym. Rodine sa po zdokumentovaní škôd budeme snažiť pomôcť pri ich odstraňovaní,“ zdôraznil starosta.

V oblasti hasiči evidovali niekoľko vyvrátených stromov a popadaných konárov. Nikomu sa však našťastie nič nestalo. Popadané konáre a stromy boli hlásené aj z neďalekej obce - Kanianka. V Handlovej zas spadol strom na koľajisko. Neskôr doňho narazil aj vlak.

„Do spadnutého stromu narazil vlak. Poškodenú mal nádrž s pohonnými hmotami, takže hasiči museli riešiť aj tento problém,“ informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Marián Petrík.