Nasneží aj u Vás ?

Novinka

Vo Vašich komentároch sa často pýtate, kedy k Vám príde sneh. Napriek tomu, že aktuálne informácie prinášame pomerne často, tak všetky doterajšie správy ešte zhrnieme.

Aktuálne sa hranica sneženia pohybuje okolo výšky 350 metrov. Napriek tomu, že napríklad aj v takej Žiline sneží, tak sneh sa nedrží, pretože teploty sú nad nulou. Toto by sa malo zmeniť po polnoci, kedy sa ochladí aj tu pod bod mrazu. Do rána napadne na severe v nižších polohách do 400 metrov od poprašku do 3 cm. V polohách od 400 do 700 metrov napadne cca 10 cm. Nad touto polohou, čiže predovšetkým vo vyššie položených oblastiach však môže napadnúť 20, ojedinele až 30 cm. Ráno tak očakávajte komplikácie napríklad na Orave, Liptove, Turci, Horehroní alebo aj na Spiši. Nižšie uvedená mapa znázorňuje očakávanú snehovú pokrývku zajtra k 10:00.

Ďalšie sneženie príde v noci na piatok a zasiahnuť by malo takmer celé stredné a východné Slovensko. Prinesie od 1 do 10 cm. Situáciu objasníme zajtra. Na západe zatiaľ sneh neočakávajte.