Ochladenie je už za rohom

Novinka

Počas nasledujúcich dní sa môžeme rozlúčiť so slnečným počasím. Už zajtra začne cez naše územie postupovať zvlnený studený front. Ten nebude výrazný, no prinesie viac oblačnosti a ojedinele prehánky či búrky. Za ním sa do strednej Európy v chladnejšom vzduchu rozšíri výbežok vyššieho tlaku a postupne sa mierne ochladí. Zajtrajšie maximá už budú nižšie a dosiahnu +30 až +35, na juhovýchode do +36°C. Ešte chladnejšie bude na Kysuciach a na Orave, kde bude prevažne okolo +27°C.

Nedeľa bude oblačná, na východe spočiatku ešte polojasná. Cez naše územie začne od západu postupovať výrazný studený front, ktorý sa bude vlniť. Postupne sa na mnohých miestach vyskytnú prehánky, dážď a búrky. Búrky môžu byť aj intenzívne a sprevádzané krupobitím a silným nárazovým vetrom. Maximálne denné teploty vystúpia na +22 až +27°C, na juhu a juhovýchode bude ešte do +35°C.

Pondelok by mal byť z nasledujúcich troch dní najchladnejší. Počas dňa bude pretrvávať prevažne veľká oblačnosť a najmä na strednom a východnom Slovensku sa budú vyskytovať prehánky a dážď, ktorý môže byť aj výdatný. Maximálne denné teploty vystúpia na +23 až +28°C, chladnejšie bude v severnej polovici Slovenska, kde ortuť na teplomeri vystúpi len na +16 až +22°C. Tropické horúčavy tak dostanú v najbližších dňoch definitívnu STOPku.

Začiatok budúceho týždňa prinesie postupné otepľovanie a opäť tropické horúčavy. Postupne sa však ochladí ešte výraznejšie a s tridsiatkami sa budeme môcť rozlúčiť.