Od západu sa večer rozprší

Novinka

Počasie na krajnom západe už v týchto chvíľach ovplyvňuje oblačnosť teplého frontu. Ten začne v neskorších popoludňajších hodinách postupovať cez naše územie ďalej na východ.

Front bude spojený so zrážkami, spočiatku vo forme slabšieho dažďa alebo mrholenia. Počas nočných hodín by sa mal dostať približne nad stredné Slovensko, kde bude dážď zintenzívňovať. V noci sa vo vyšších polohách stredného a východného Slovenska na čele frontu budú vyskytovať aj snehové zrážky, ktoré však postupne prejdu do dažďa. V ranných hodinách by sa mal front nachádzať približne nad východným Slovenskom.

Počas zajtrajšieho dňa sa tak očakávajú zrážky prevažne na východe a severe územia. Medzitým sa za frontom od západu začne otepľovať. Zatiaľčo dnešné maximá dosiahnu od +5°C na severe po +12°C na juhu Slovenska, zajtra budú teploty o dosť vyššie. Maximá v pondelok by mali dosiahnuť +10 až +16°C, na severe a východe Slovenska +6 až +11°C. Keďže k nám za frontom zosilnie prílev teplého vzduchu, nasledujúca noc bude na juhozápade veľmi teplá. Minimálne teploty by sa tam mali pohybovať až okolo +9°C.

img
Oblačnosť teplého frontu nad Českom a západným Slovenskom
img
Oblačnosť teplého frontu nad Českom a západným Slovenskom, zdroj: msg.bourky.cz / Eumetsat