Počasie sľubuje zmenu. Vrátia sa mrazy a sneh

Novinka
Počasie sľubuje zmenu. Vrátia sa mrazy a sneh

Priaznivci zimy sa môžu tešiť. Všetko nasvedčuje tomu, že mimoriadne nadpriemerne teplé počasie sa blíži ku svojmu koncu. Prvé januárové dni sú takmer v celej Európy mimoriadne teplotne nadpriemerné a to v dôsledku prúdenia teplého vzduchu od juhu. To by sa však už čoskoro malo zmeniť. 

V priebehu nasledujúceho víkendu by sa nad západné Rusko mala nasunúť výrazná tlaková výš v ktorej strede vystúpi tlak až nad 1040 hPa. Táto tlaková výš slnečné počasie na naše územie neprinesie, no po jej okraji k nám od východu bude prúdiť chladnejší vzduch.

Vďaka tomu začnú teploty klesať. Nedeľňajšie teploty by sa mali počas noci pohybovať od +2 do -4°C a v priebehu dňa by nemali ísť výrazne nahor a pohybovať sa budú od -1 do +3°C. Čaká nás tak v najchladnejších oblastiach Slovenska opäť celodenný mráz.

V priebehu budúceho týždňa by sa do našej oblasti mala nasunúť jadranská tlaková níž, ktorá by mala priniesť vlhkosť a zrážky. Tie by mali byť predbežne aj v najnižších polohách snehové, nakoľko by sme sa stále mali nachádzať v studenom vzduchu.

Dlhodobé vyhliadky pritom naznačujú, že chladnejšie počasie nás tentokrát tak skoro neopustí. Vyhliadku na ďalšie dni si pozrite TU.