Pred nami je mimoriadne teplý týždeň. Pridajú sa búrky

Novinka

Naša oblasť sa dostala do teplého, južného prúdenia. Na počasí sa však nič výraznejšie nezmení ani počas týždňa. Naďalej k nám bude prúdiť teplý vzduch a teploty budú nadpriemerne vysoké. Bude však viac vlhkosti.

Pred nami je mimoriadne teplý týždeň. Pridajú sa búrky

Máme za sebou veľmi teplý víkend, pri ktorom sa teploty šplhali až vysoko nad hranicu +20°C. Pocit tepla však najmä v nedeľu prekazil silný južný vietor. Ten bol spôsobený fénovým efektom. Vyhliadky na nadchádzajúci týždeň naznačujú, že veľmi teplé počasie na našom území zotrvá. Bude však viac vlhkejšie a práve kombinácia teplého a vlhkého vzduchu prinesie instabilitu prostredia a s tým súvisiace búrky.

Stále veľmi teplo

Počas nasledujúceho týždňa sa budeme väčšinou nachádzať v teplom, južnom prúdení. Dnes do našej oblasti vrcholí prílev teplého vzduchu od juhu po zadnej strane tlakovej výše, pred postupujúcim studeným frontom.

Ten už zajtra prinesie na naše územie búrky. Studený front počas utorka prinesie prechodné ochladenie, no ak porovnáme očakávané teploty, ktoré sa zajtra vyšplhajú na +14 až +20°C, tak teploty budú stále nad hranicou dlhodobého normálu.

Za studeným frontom sa príliš neochladí, respektíve často sa stáva, že sa dostaneme do chladnejšieho prúdenia. Už od stredy sa k nám opäť bude dostávať od juhu teplý vzduch a oblačnosť sa opäť začne zmenšovať, pričom vo štvrtok už pôjdu maximálne teploty opäť až na hodnoty okolo +24°C.

Teplý, ale vlhký týždeň

Tento týždeň bude teplý a aj slnečný, no čo sa týka počasia, tak nudný rozhodne nebude. Cez naše územie totiž budú postupovať jednotlivé frontálne vlny, ktoré sa postarajú o búrky.

Ako sme spomínali, tak prvá vlna búrok dorazí už zajtra. Ďalšia vlna búrok príde nad naše územie v piatok a potom v nedeľu. Búrky však v menšej miere hrozia aj v sobotu, či vo štvrtok.

Pripraviť sa môžete na nadpriemerne teplé dni a teplé počasie nás veru tak skoro len tak neopustí.