Pred rokom výdatne snežilo a hrozili lavíny.Dnes až 27°

- P.M.
Novinka

Presne pred rokom sme chodili v kabátoch, bundách a čapiciach. Dnes nám stačili kraťasy. Oproti minulému roku bolo až o 20°C teplejšie.

Pred rokom výdatne snežilo a hrozili lavíny.Dnes až 27°
Pred rokom sa na severnej diaľnici stala veľká nehoda, zdroj: TASR

Minulý rok o takomto čase zasiahlo viaceré regióny Slovenska sneženie. To skomplikovalo dopravu najmä na severe územia, kde napadlo niekoľko centimetrov snehu.

Na horách bola nádielka výraznejšia. Vo Vysokých Tatrách napadlo za 24 hodín až 45 cm snehu, pričom lavínové nebezpečenstvo vystúpilo až na 4. stupeň z 5-dielnej medzinárodnej stupnice.

Nízke boli aj teploty. Maximálna teplota bola zaznamenaná v Lučenci na úrovni +8,8°C. V Poprade, či v Liesku na Orave však presne pred rokom mrzlo po celý deň.

Okrem sneženia situáciu komplikoval aj silný vietor, pre ktorý sa na severnej diaľnici D1 stala jedna z najväčších nehôd.

Dnešná situácia bola úplne iná. Na horách sa sneh rýchlo topí a snehová pokrývka je už len nesúvislá. V nižších polohách panoval zasa letný deň.

Dnešné maximálne teploty stúpali vysoko nad +25°C. Spomedzi siete staníc METAR bolo dnes najteplejšie v Žiari nad Hronom, kde bolo až +27,4°C.