Preteky Svetového pohára budú pod oblačnosťou

Novinka

Počas víkendu nás čaká najväčšia športová udalosť tohto roka na Slovensku. Po mnohých rokoch sa u nás konajú preteky Svetového pohára v alpskom lyžovaní. V sobotu nás čaká obrovský slalom a v nedeľu slalom. Po tieto dni bude náš zrak upriamený na naše pretekárky Veroniku Velez-Zuzulovú a Petru Vlhovú, no zároveň aj na počasie.

To bude na našom území veľmi pestré a premenlivé. Počasie totiž bude ovplyvňovať tlaková níž, ktorá sa bude z Álp presúvať cez Česko a Poľsko nad Škandináviu. Slnečné počasie teda rozhodne nezavládne.

SOBOTA: V sobotu bude na zjazdovkách v Jasnej prevládať oblačné až zamračené počasie so slabými snehovými prehánkami. Očakávané úhrny sú medzi 1 až 2 mm. Čo môže znepríjemniť preteky je silný vietor. Ten sa týka predovšetkým vrchnej časti trate z Lukovej na Priehybu. Vietor by mal pretekárky skôr poháňať, nakoľko bude fúkať z južného až juhovýchodného smeru a nárazy môžu dosahovať až rýchlosť 20 m/s.

NEDEĽA: V nedeľu bude o niečo horšie počasie. V noci na nedeľu sa rozsneží. V okolí cieľa nie je vylúčený ani prechodný dážď. Počas noci môže pripadnúť okolo 5 cm snehu, takže organizátori budú mať čo robiť s prípravou trate na pretek. Pred samotným štartom pretekov by však už zrážky mali ustať. Počas dňa sa očakáva naďalej so zamračenou oblohou s ojedinelými prehánkami.

Po oba dni však platí, že najväčšie problémy môže spôsobiť oblačnosť a hmla, ktorá môže výrazne znížiť dohľadnosť a to predovšetkým v horných častiach trate. Priebežný vývoj počasia v dejisku svetového pohára nájdete aj TU.

Počasie snáď samotné preteky neovplyvní a my budeme môcť sledovať úspech našich pretekárok :-)