Prvého snehu sa dočká aj západ

Novinka
Prvého snehu sa dočká aj západ

Už o pár hodín príde do našej oblasti zima. Zmena začne už v priebehu dnešného večera, kedy začne od juhozápadu pribúdať oblačnosť a počas zajtrajšieho dňa sa už na severe, severozápade a miestami aj inde, predovšetkým v centrálnej časti Slovenska začnú objavovať prvé snehové zrážky.

Výraznejšie zrážky nás však čakajú v noci zo stredy na štvrtok. Od juhozápadu sa cez naše územie začne presúvať rozsiahle zrážkové pole tlakovej níže, ktoré prinesie výdatnejšie zrážky. Hranica sneženia by mala ležať okolo výšky 300 m n.m., avšak prechodne poklesne až na 0 m n.m. Teploty v noci na štvrtok sa na našom území budú pohybovať od +1 do -4°C, čo naznačuje, že prípadné snehové zrážky sa budú na zemskom povrchu udržiavať.

Rozsnežiť by sa malo na celom našom území, pričom numerické modely naznačujú, že snehovej pokrývky sa dočkajú aj v oblastiach, kde ešte sneh nenapadol a šanca na prvý sneh je aj v najnižších polohách západného Slovenska.

Na nižšie priloženej mape môžete vidieť, akú snehovú pokrývku očakáva numerický model ICON pre naše územie. Štvrtkové ráno by malo byť zasnežené na mnohých miestach západného a stredného Slovenska, pričom napadnúť môže až do 10 cm.

img
Očakávaná výška snehu vo štvrtok ráno