Sever sa zobúdza do kalamity

Novinka
Sever sa zobúdza do kalamity

Sever Slovenska sa prebúdza do veterného kalamitného rána, pričom má za sebou extrémne veternú noc. Tá je mimochodom podľa predbežných dát najveternejšia za uplynulé roky. Silný, južný vietor priniesol takzvaný fénový efekt. Akonáhle vzduch prekonal horský masív, tak suchý vzduch začal zrýchľovať a doslova padať. Vietor tak naberal na sile, čo sa na severných stranách hôr a v údoliach na severných stranách výrazne prejavilo na vetre, ktorého nárazy dosahovali rýchlosť aj cez 30 m/s.

Stredoslovenská energetika- distribúcia hlási mnoho oblastí bez elektrickej energie. Bez dodávok elektrickej energie sú v oblastiach:

Trstená, Tvrdošín, Vitanová, Liesek, Slanická Osada, Oravice, Hamričky, Zabiedovo, Suchá Hora, Ústie, Brezovica, Čimhová,  Terchová, Vrátna dolina, Dolný Hričov, Liptovský Hrádok, Visolaje, Hrochoť, Podhorie, Mošovce, Porúbka, Vitanová, Oravice, Oravský Podzámok, Jasenová, Milochov, Beluša, Lazy pod Makytou, Horná Maríková, Makov, Veľké Rovné, Fačkov, Rajecká dolina, Dolný Kubín, Chopok, Demänovská dolina, Udiča, Vysoká nad Kysucou a Bytča.