Slnečné počasie vydrží do víkendu

Novinka

Počasie na našom území je momentálne pod vplyvom mohutnej tlakovej výše so stredom nad Čiernym morom. Na mnohých miestach pozorujeme nadpriemerne vysoké teploty, počasie typické pre Babie leto. Slnečné počasie bez zrážok s rannými hmlami by malo vydržať až do prvej polovice víkendu.

Zmena príde v nedeľu popoludní. Od západu sa do našej oblasti postupne nasunie studený front, ktorý sa nad našim územím začne vlniť. V nedeľu večer sa postupne od západu očakávajú dažďové zrážky, ktoré môžu byť aj výdatnejšie. V pondelok dorazí front na východné Slovensko, kde sa taktiež očakávajú zrážky. 

Zatiaľ čo v týchto dňoch dosahujú maximá od +17 až +19°C na severe po +21 až +24°C na juhu Slovenska, v pondelok sa výraznejšie ochladí. Ochladenie pocítia najskôr obyvatelia severného a západného Slovenska, kde sa pondelkové maximá budú pohybovať na úrovni od +7 do +14°C. Na východe bude ešte spočiatku teplo, do +19°C. V utorok sa ochladí už aj na východe a na teploty sa na celom území budú pohybovať od +7 do +14°C, na severe bude len okolo +5 až +6°C.