Slovensko čaká extrémne horúci deň. Meteorológovia vydali aj výstrahy

10.07.2020 o 08:00 - Dominik Cenkner
  • Novinka

Na území Slovenska dnes bude vrcholiť prílev teplého vzduchu. Ten so sebou prinesie mimoriadne teplé počasie, pred ktorým varujú už aj meteorológovia.

Slovensko čaká extrémne horúci deň. Meteorológovia vydali aj výstrahy
Ilustračné. Foto: needpix.com

Počas dnešného dňa bude vrcholiť prílev teplého vzduchu. Teploty vystúpia na +27 °C až +32 °C. V oblasti západného Slovenska však bude ešte teplejšie a to až do +34 °C, pričom nie je vylúčené, že sa teploty dostanú aj k +35 °C.

Meteorológovia vydali pred vysokými teplotami aj výstrahy. Teplo bude na juhu východného a stredného Slovenska, kde platí výstraha prvého stupňa. Pre krajný západ a juh západného Slovenska platí dokonca výstraha druhého stupňa.

Počas dnešného dňa preto nezabudnite na pitný režim. V prípade, že to bude možné, vyhnite sa taktiež pobytu na priamom slnku počas najväčšej páľavy.

Počasie u nás však už v sobotu začne ovplyvňovať frontálny systém, ktorý je súčasťou post-tropickej níže Edouard. Na Slovensko prinesie zrážky, ale aj búrky.

Tie môžu byť miestami aj intenzívne, a to najmä na strednom a východnom Slovensku. Po štyroch dňoch sa tak búrky k nám opäť vrátia. 

Najnovšie správy