Sneženie na Morave komplikuje dopravu

- Brno
Novinka

Nový sneh a silný vietor od rána komplikujú dopravu po celom Česku. Dopoludnia bola situácia najhoršia na Vysočine a v Stredočeskom, Libereckom a Karlovarskom kraji. Na cestách sa tam tvorili snehové jazyky. Teraz sneží hlavne na východe Čiech. Výstraha pred poľadovicou platí do utorňajšieho večera už len v Juhočeskom kraji.

Těžký úděl redaktora Erika Knajfla vstupujícího do vysílání v silné vánici. Podle předpovědi ČHMÚ přitom bude V Čechách sněžit až do středečního odpoledne. Na většině území Moravy a Slezska má pak sněžit až do čtvrtka. Další informace o počasí v článku > http://bit.ly/2kn8keS

Posted by ČT24 on 31. január 2017

Výdatné sneženie sa v utorok popoludní presunulo na východ Moravy. Topiacom alebo prejdená vrstva snehu leží napríklad na cestách v stredných Čechách alebo na Vysočine. V niektorých krajoch vodiča trápia aj silný vietor, vo vyšších polohách tiež zľadovateľná pokrývka.

Linky mestskej hromadnej dopravy v Brne, hlavne autobusy a trolejbusy, naberajú kvôli snehu meškanie až desať minút. Nezjazdný je pre MHD úsek u Halasova námestia či na Technickej ulici. "Nabádame všetkých cestujúcich ku zhovievavosti. Vybrané úseky najmä v kopcoch sú dočasne nezjazdné a čakáme na príchod sypačov, "povedala hovorkyňa dopravného podniku Barbora Lukšová.